Connect with experts and get insightful answers to your questions on IDNLearn.com. Discover in-depth and trustworthy answers to all your questions from our experienced community members.
For each problem, define a variable and set up an equation, then solve.
Sarah bought a binder for $7.25 and six folders that totaled $9.05. How much did each folder cost?
Your response will be a number only.
Sagot :
We are happy to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Thank you for trusting IDNLearn.com with your questions. Visit us again for clear, concise, and accurate answers.