Find expert answers and community-driven knowledge on IDNLearn.com. Discover prompt and accurate responses from our experts, ensuring you get the information you need quickly.
Mark decided to make Christmas presents for his classmates. he bought 10lb of two types of candies: caramel candies for $2.80 per pound and chocolate candies for $3.50 a pound. if mark spent $31.50 on candies, how many pounds of each type of candy did he buy?
Sagot :
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Your search for solutions ends here at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.