Find the best solutions to your problems with the help of IDNLearn.com's experts. Join our community to access reliable and comprehensive responses to your questions from experienced professionals.
Penny bought 15 pieces of candy that cost a nickel each. she also bought 4 pieces of dime candy. she couldn't remember the cost of the snickers candy bar. the total purchase amount to $2.15. how much did the snickers cost
Sagot :
Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Find reliable answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more trustworthy solutions.