Get expert advice and community support on IDNLearn.com. Our experts provide timely, comprehensive responses to ensure you have the information you need.

so-hee owns a greenhouse and wants to buy carrot seeds. for $59.95 she can buy 1 pound of seeds. for $26.95 she can buy 1/4 pound of seeds. is this proportional? please answer I need this done by 8

Sagot :

Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. Your questions find answers at IDNLearn.com. Thanks for visiting, and come back for more accurate and reliable solutions.