IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from experts and enthusiasts alike. Our experts provide prompt and accurate answers to help you make informed decisions on any topic.
Jake had $11.50. He wanted to buy 4 bottles of orange juice at a market. Each bottle cost $2.89. Does Jake have enough money to buy the 4 bottles of orange juice? If not, how much money does he need to buy the four bottles?
Sagot :
Thank you for using this platform to share and learn. Don't hesitate to keep asking and answering. We value every contribution you make. IDNLearn.com has the solutions to your questions. Thanks for stopping by, and come back for more insightful information.