IDNLearn.com: Your one-stop destination for finding reliable answers. Join our interactive Q&A community and access a wealth of reliable answers to your most pressing questions.
A cereal bar factory produces 2 × 105 packets
of cereal bars per hour. Each packet of cereal
bars costs 43p to produce.
How much does it cost the factory per hour to
produce packets of cereal bars?
Give your answer in pence (p) in standard
form.
Sagot :
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. IDNLearn.com has the solutions to your questions. Thanks for stopping by, and come back for more insightful information.