Ask questions, share knowledge, and connect with a vibrant community on IDNLearn.com. Our Q&A platform offers reliable and thorough answers to ensure you have the information you need to succeed in any situation.
Each year, the students in seventh grade go to an environmental camp. This year, the total cost is $1,580 for 79 students. Which equation represents the cost, y, of attending the camp for x number of students?
Sagot :
We value your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Thanks for visiting IDNLearn.com. We’re dedicated to providing clear answers, so visit us again for more helpful information.