Discover new information and insights with the help of IDNLearn.com. Receive prompt and accurate responses to your questions from our community of knowledgeable professionals ready to assist you at any time.
a pizza shop charges $10 for a large cheese pizza and $1.50 for each topping. Write out an equation that represents the cost (In dollars) of a large pizza with n toppings. How much does a large three topping pizza cost?
Sagot :
Your participation means a lot to us. Keep sharing information and solutions. This community grows thanks to the amazing contributions from members like you. Find the answers you need at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back soon for more valuable insights.