Get expert advice and community support for your questions on IDNLearn.com. Get timely and accurate answers to your questions from our dedicated community of experts who are here to help you.
Austin runs a farm stand that sells raspberries and apples. Each pound of
raspberries sells for $4 and each pound of apples sells for $1.50. Austin made
$267-50 from selling a total of 95 pounds of raspberries and apples.
Determine the number of pounds of raspberries sold and the number of
pounds of apples sold.
Sagot :
Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. IDNLearn.com has the answers you need. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.