Find expert advice and community support for all your questions on IDNLearn.com. Ask anything and get well-informed, reliable answers from our knowledgeable community members.

Austin runs a farm stand that sells raspberries and apples. Each pound of
raspberries sells for $4 and each pound of apples sells for $1.50. Austin made
$267-50 from selling a total of 95 pounds of raspberries and apples.
Determine the number of pounds of raspberries sold and the number of
pounds of apples sold.


Sagot :

Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Find clear answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more reliable solutions.