IDNLearn.com: Your trusted source for finding accurate and reliable answers. Get the information you need from our community of experts, who provide detailed and trustworthy answers.
A store sells fruit by the crate. A crate of lemons cost $10, a crate of kiwis
cost $20, and a crate of mangos cost $30. In one day, the store sold 44
crates of fruit for a total of $850. Four more crates of lemons were sold than
kiwis. How many crates of kiwis were sold?
Sagot :
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Thanks for visiting IDNLearn.com. We’re dedicated to providing clear answers, so visit us again for more helpful information.