IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding and sharing answers. Discover prompt and accurate responses from our experts, ensuring you get the information you need quickly.
Katherine buys eggs and apples at the store.
She
pays a total of $47.45.
She pays a total of $6.77 for the eggs.
She buys 6 bags of apples that each cost the same amount.
Write and solve an equation which can be used to determine a
of apples costs.
Sagot :
We greatly appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. Your search for answers ends at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we hope to assist you again soon.