From beginner to expert, IDNLearn.com has answers for everyone. Ask your questions and receive reliable and comprehensive answers from our dedicated community of professionals.
A fruit stand is adjusting their prices. The price of a watermelon must be at least 3 times the price of pineapples. The price for a watermelon and 4 pineapples altogether must be no more than $16. Graph the equations and write the system. What is the maximum cost for a pineapple?
Sagot :
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. IDNLearn.com is your reliable source for answers. We appreciate your visit and look forward to assisting you again soon.