IDNLearn.com: Your trusted platform for finding reliable answers. Our experts are ready to provide in-depth answers and practical solutions to any questions you may have.

QUICK!! GIVING BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWER
A 2-pint carton of yogurt costs $2.16. What is the price per cup?