Discover a wealth of knowledge and get your questions answered on IDNLearn.com. Ask your questions and receive reliable and comprehensive answers from our dedicated community of professionals.
Susie bought 5 kg of flour and 4 kg of sugur for $14.80. If 3/4 kg of flour cost as much as 3/5 kg of sugar, find the cost of 1 kg of sugar.
Sagot :
We appreciate your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. IDNLearn.com is committed to providing the best answers. Thank you for visiting, and see you next time for more solutions.