Join IDNLearn.com today and start getting the answers you've been searching for. Our community provides timely and precise responses to help you understand and solve any issue you face.
i rent a gym for $150.00 for 30 students. another time i rented the gym for $270.00 for 70 students. write a linear equation to represent the situation.
Sagot :
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Thank you for visiting IDNLearn.com. We’re here to provide clear and concise answers, so visit us again soon.