Connect with a community that values knowledge and expertise on IDNLearn.com. Our platform provides accurate, detailed responses to help you navigate any topic with ease.

Paul used addition to solve a word problem about the weekly cost of commuting by toll road for $1.50 each day. Fran solved the same problem by multiplying. They both had the correct answer. How is this possible?​