IDNLearn.com offers a comprehensive platform for finding and sharing knowledge. Our Q&A platform offers reliable and thorough answers to ensure you have the information you need to succeed in any situation.

If an item is $8.99 for a 12-oz. box, then it is $ /ounce. (Express answer in dollars and cents. Round to the nearest cent.)

Sagot :

We appreciate your contributions to this forum. Don't forget to check back for the latest answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Discover insightful answers at IDNLearn.com. We appreciate your visit and look forward to assisting you again.