Explore IDNLearn.com's extensive Q&A database and find the answers you need. Discover comprehensive answers to your questions from our community of knowledgeable experts.
to rent a jet ski at sams costs $25 plus $3 per hour. at claires the same jet skis cost $5 plus $8 per hour. at how many hours will the rental cost at both shops be equal?
________________________
mailboxes plus sends packages overnight for $5 plus $0.25 per ounce. united packages charges $2 plus $0.35 per ounce. Mrs. Schultz notices that her package would cost the same to mail using either service. how much does her package weigh?
Sagot :
We greatly appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. Discover insightful answers at IDNLearn.com. We appreciate your visit and look forward to assisting you again.