Get the most out of your questions with IDNLearn.com's extensive resources. Find the information you need quickly and easily with our comprehensive and accurate Q&A platform.
Wyatt and some friends are going to the movies. At the theater, they sell a bag of popcorn for $4.50 and a drink for $3. How much would it cost if they bought 5 bags of popcorn and 6 drinks? How much would it cost if they bought
p
p bags of popcorn and
d
d drinks?
