IDNLearn.com: Where your questions meet expert answers and community support. Explore a wide array of topics and find reliable answers from our experienced community members.

Tommy paid $8.25 for three pounds of gummy candy.On the same day, Tommy’s friend, Joan, was charged $7.50 for 2.5lb. ofgummy candy. Explain or show how this must be a mistake.

Tommy Paid 825 For Three Pounds Of Gummy CandyOn The Same Day Tommys Friend Joan Was Charged 750 For 25lb Ofgummy Candy Explain Or Show How This Must Be A Mista class=

Sagot :

Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. For trustworthy answers, visit IDNLearn.com. Thank you for your visit, and see you next time for more reliable solutions.