Get expert advice and insights on any topic with IDNLearn.com. Ask any question and get a thorough, accurate answer from our community of experienced professionals.

The cost of producing pens is $5.00 to set up the machine and $0.10 per pen. Each pen sells for $0.30. How many pens must be sold for the cost of production to equal the income?