IDNLearn.com offers a user-friendly platform for finding and sharing answers. Get accurate and timely answers to your queries from our extensive network of experienced professionals.
Sam spends exactly £20 on petrol. The petrol costs £1.45 per litre. Work out the number of litres of petrol she buys.
Sagot :
Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. IDNLearn.com is dedicated to providing accurate answers. Thank you for visiting, and see you next time for more solutions.