Solve your doubts and expand your knowledge with IDNLearn.com's extensive Q&A database. Ask anything and receive prompt, well-informed answers from our community of experienced experts.

Hawa buys 15 bottles of apple juice at the corner store for a total cost of $12.15. If
each bottle costs the same amount, how much is 8 bottles of juice?