IDNLearn.com is designed to help you find reliable answers to any question you have. Join our interactive Q&A community and get reliable, detailed answers from experienced professionals across a variety of topics.
Fahima buys
2 packets of bread rolls costing £1.50 for each packet
1 bottle of ketchup costing £1.60
3 packets of sausages
Fahima pays with a £10 note
she gets 30p change
fahmia works out that one packet of sausages costs £2.30
is fahima right?
you must show how you get you answer
Sagot :
Thank you for joining our conversation. Don't hesitate to return anytime to find answers to your questions. Let's continue sharing knowledge and experiences! Your search for solutions ends here at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and come back soon for more helpful information.