Get detailed and reliable answers to your questions with IDNLearn.com. Our platform offers reliable and detailed answers, ensuring you have the information you need.
Isabel got a prepaid debit card with $20 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of the ribbon was 7
cents per yard. If after that purchase there was $17.13 left on the card, how many yards of ribbon did Isabel buy?
Sagot :
We appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. Discover insightful answers at IDNLearn.com. We appreciate your visit and look forward to assisting you again.