Discover new perspectives and gain insights with IDNLearn.com. Our platform provides accurate, detailed responses to help you navigate any topic with ease.

Dog food comes in two different sized bags. The 4 lb bag sells for $19.49 while the 30 lb bag sells for $73.99. Which is cheaper per pound and by how much?