Discover a world of knowledge and get your questions answered at IDNLearn.com. Discover prompt and accurate answers from our experts, ensuring you get the information you need quickly.
Paula makes purses. The materials cost $2.25 per purse. She sells them for $5.00 each. Paula wants to invest $5000 for some new equipment. Which of these could be used to determine x, the number of purses Paula must sell to pay for the new equipment?
Sagot :
Your participation means a lot to us. Keep sharing information and solutions. This community grows thanks to the amazing contributions from members like you. Discover insightful answers at IDNLearn.com. We appreciate your visit and look forward to assisting you again.