Get the answers you need from a community of experts on IDNLearn.com. Ask any question and receive comprehensive, well-informed responses from our dedicated team of experts.
The table shows the cost of karate lessons for two companies. For how many lessons will the cost of the two companies be the same? Company A $8 per lesson, plus $120 for equipment. Company B $15.50 per lesson, with no fee for equipment.
Sagot :
Thank you for participating in our discussion. We value every contribution. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. Let's create a dynamic and informative learning environment together. Thank you for visiting IDNLearn.com. We’re here to provide accurate and reliable answers, so visit us again soon.