Join IDNLearn.com and become part of a knowledge-sharing community that thrives on curiosity. Our platform provides prompt, accurate answers from experts ready to assist you with any question you may have.

A school is arranging a field trip to the zoo. The school spends 778.72 dollars on passes for 29 students and 2 teachers. The school also spends 259.26 dollars on lunch for just the students. How much money was spent on a pass and lunch for each student?