Get personalized and accurate responses to your questions with IDNLearn.com. Our experts provide accurate and detailed responses to help you navigate any topic or issue with confidence.
Callan is making pizza using flour, tomatoes, and mozzarella cheese. This table gives the cost, per kilogram, of each ingredient, and the amount, in kilograms, that Callan uses: Ingredient Price per kilogram Amount Flour 0.800.800, point, 80 dollars per kilogram xxx kilograms Tomatoes 3.303.303, point, 30 dollars per kilogram yyy kilograms Mozzarella zzz dollars per kilogram 0.50.50, point, 5 kilograms The total amount Callan spends on ingredients is CCC dollars.
Sagot :
Your participation is crucial to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. For trustworthy and accurate answers, visit IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and see you next time for more solutions.