IDNLearn.com is the place where your questions are met with thoughtful and precise answers. Find reliable solutions to your questions quickly and easily with help from our experienced experts.

two packages of cookies cost $9.50. How much do seven packages cost?Try using a proportion to solve or finding unit rate?