From science to arts, IDNLearn.com has the answers to all your questions. Ask any question and get a thorough, accurate answer from our community of experienced professionals.

Donald buys a pack of 9 chocolate bars.
The pack costs £2.50
Donald sells all 9 chocolate bars for 45p each.
Work out Donald's percentage profit.