IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding and sharing answers. Our community is ready to provide in-depth answers and practical solutions to any questions you may have.
You bought 8 apples at the store. The total cost was $6.00.
Let c be the cost of one apple.
Write and solve an equation to find the cost of one apple.
Sagot :
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. Thank you for choosing IDNLearn.com. We’re committed to providing accurate answers, so visit us again soon.