IDNLearn.com is your reliable source for expert answers and community insights. Get accurate and detailed answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.
2. Market and More is having a cereal sale. Every box of
price. Jane has $10 and she wants to buy (4 boxes of cereal. She uses the inequality below to de-
termine the regular prices of boxes of cereal that she can afford. Solve the inequality and explain
what the solution means.
4(r-0.6) 10, where r= regular price
Sagot :
Your participation means a lot to us. Keep sharing information and solutions. This community grows thanks to the amazing contributions from members like you. IDNLearn.com is your reliable source for accurate answers. Thank you for visiting, and we hope to assist you again.