IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from experts and enthusiasts alike. Get accurate and detailed answers to your questions from our dedicated community members who are always ready to help.
Mr. Tazari bought 4 new plants for his garden. Each plant cost $7. The store
gave him a discount, so he only paid of the regular price for each plant.
Use the properties of multiplication to find the total cost for all the plants.
Sagot :
We appreciate your contributions to this forum. Don't forget to check back for the latest answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Find clear and concise answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.