Join IDNLearn.com and start getting the answers you've been searching for. Ask anything and receive prompt, well-informed answers from our community of experienced experts.
A cheese pizza costs $6 and you
can add toppings for $2 per
topping. Let y represent your
total cost and x represent the
number of toppings.
Sagot :
Thank you for using this platform to share and learn. Don't hesitate to keep asking and answering. We value every contribution you make. Thank you for choosing IDNLearn.com for your queries. We’re committed to providing accurate answers, so visit us again soon.