Join the growing community of curious minds on IDNLearn.com. Join our community to receive timely and reliable responses to your questions from knowledgeable professionals.
Jake charges $15 per hour
for swim lessons.
The cost is per student. Is the amount of
money Jake makes per hour proportional to
the number of students who take lessons, or
the number of hours? Is this proportional?
Sagot :
We appreciate your contributions to this forum. Don't forget to check back for the latest answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Thank you for trusting IDNLearn.com with your questions. Visit us again for clear, concise, and accurate answers.