From simple queries to complex problems, IDNLearn.com provides reliable answers. Ask your questions and get detailed, reliable answers from our community of experienced experts.
A case of soda pop has 24 cans or 4 six-packs one case of soda pop costs $8.44 a six pack of soda pop cost $2.24 which is the better by explain why
Sagot :
Thank you for participating in our discussion. We value every contribution. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. Let's create a dynamic and informative learning environment together. Thank you for visiting IDNLearn.com. We’re here to provide dependable answers, so visit us again soon.