IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding accurate answers. Join our interactive Q&A community and access a wealth of reliable answers to your most pressing questions.

Austin is making tacos for dinner tonight. He goes to the store to buy the ingredients, which are ground beef for $5.99
, lettuce for $1.49
, shredded cheese for $3.69
, taco shells for $2.69
, salsa for $3.99
, and an avocado for $1.00
. How much will the ingredients for the tacos cost?