Get expert advice and community support for your questions on IDNLearn.com. Our community is here to provide the comprehensive and accurate answers you need to make informed decisions.

Your class is going on a field trip to Miami science museum. It costs $20 for each adult and $13 for each student. Write an expression for the cost of adults and students to enter the museum. Then, find the total cost for 4 adults and 24 students