IDNLearn.com is your reliable source for expert answers and community insights. Our experts are available to provide in-depth and trustworthy answers to any questions you may have.
At a grocery store grapes cost 30 sens per 60 grams . Sheila buys grapes and ends up paying RM3.90. How many grams did she buy?
Sagot :
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. IDNLearn.com has the answers you need. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.