IDNLearn.com offers a collaborative platform for sharing and gaining knowledge. Get comprehensive answers to all your questions from our network of experienced experts.
The cost of producing one micro-tip pen is estimated to be $3.50 Pens4u Ltd. Produces 2,000 of these pens every month. What is the total cost for the month? What is the marginal cost of producing 100 more of the same pens if the total revenue increases to $7,500? The fotal cost of producing the pens is $ ___
Sagot :
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Thank you for choosing IDNLearn.com for your queries. We’re here to provide accurate answers, so visit us again soon.