IDNLearn.com connects you with a global community of knowledgeable individuals. Discover trustworthy solutions to your questions quickly and accurately with help from our dedicated community of experts.

Michael owns a butcher shop. Gary brings in a 718 lb steer to be butchered. Michael charges
$2146 to butcher the animal for Gary. What is the cost per pound that Gary pays for the
butchering of his steer?