Discover a world of knowledge and get your questions answered at IDNLearn.com. Find reliable solutions to your questions quickly and easily with help from our experienced experts.
For 2 pounds of jelly beans and 6 pounds of almonds, the total cost is $22. For 5 pounds of jelly beans and 3 pounds of almonds, the total cost is$16 . Find the cost for each pound of jelly beans and each pound of almonds.
Sagot :
We are happy to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. IDNLearn.com has the solutions to your questions. Thanks for stopping by, and come back for more insightful information.