Find answers to your questions faster and easier with IDNLearn.com. Get the information you need from our community of experts who provide accurate and thorough answers to all your questions.
Evan bought 6 batteries at $10 apiece and 6 batteries at $4 apiece. the total cost was the same as he would have spent buying 6 batteries at $14 apiece. So,(6x10)+ (6x4) = 6x 14.Which property dose the equation illustrate
We appreciate your contributions to this forum. Don't forget to check back for the latest answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Thank you for visiting IDNLearn.com. We’re here to provide accurate and reliable answers, so visit us again soon.