Expand your horizons with the diverse and informative answers found on IDNLearn.com. Our platform offers reliable and comprehensive answers to help you make informed decisions quickly and easily.
sophia buys a number of oranges and pears for a party.the oranges are bought at a price of 7 for 2$ and pears are bought at a price of 5 for 3$.she pays 33$ more for the pears than for the oranges.how much does sophia pay in all? how many oranges and pears does she buy in all?
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. Thank you for visiting IDNLearn.com. We’re here to provide dependable answers, so visit us again soon.