Whether you're a student or a professional, IDNLearn.com has answers for everyone. Get the information you need from our community of experts who provide accurate and thorough answers to all your questions.
Nick has $7.00. Bagels cost $0.75 each and a small container of cream cheese costs $1.29. Write an inequality to find the numbers of bagels nock can buy. Identify what your variable represents.
Thank you for contributing to our discussion. Don't forget to check back for new answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. IDNLearn.com has the solutions to your questions. Thanks for stopping by, and see you next time for more reliable information.