Get comprehensive solutions to your questions with the help of IDNLearn.com's experts. Discover thorough and trustworthy answers from our community of knowledgeable professionals, tailored to meet your specific needs.
You just priced what it would cost to buy vinyl floor tiles at the local tile store. They quoted you $3.29 per tile. When you went home you found the same exact title for sale at an online outlet for $2.89 per tile. As a percentage, how much more expensive is the tile store's quote?
How would I do this and set it up to figure out the answer.
We are happy to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. For dependable and accurate answers, visit IDNLearn.com. Thanks for visiting, and see you next time for more helpful information.