Answered

IDNLearn.com makes it easy to find the right answers to your questions. Join our Q&A platform to access reliable and detailed answers from experts in various fields.

A 6 ounce bag of raisins costs $2.46. An 8 ounce bag costs $3.20. Which is a better deal?

Sagot :

6 ounce bag is a better deal
6 bags is a better deal